Pražský Parkový Okruh 2007

31.3.2007
Sraz byl v sobotu v 9h u metra Opatov. Trasu jsem navrhl téměř shodnou s rokem 2006.
Měl jsem v záloze i krátkou lokální trasu pro případ deště nebo zimy, bylo ale 8 stupňů a během dne teplota stoupla na 18 stupňů.

Po nezbytném vítání a focení nás odjíždělo 54.

Projeli jsme Hostivařský lesopark, ulicemi U Břehu a Pod Plískavou, přes Švehlovu po přechodu na tři zelené, cyklolávku přes trať ČD, ulice DolnoMěcholupskou a Nad Vokolky, stezkou podél Hostavického potoka.
Jelo se velmi zvolna, při pokusu o zrychlení se barevný had začal trhat. Pomalejší jízda byla plynulejší.

A tak jsme plynule minuli i dětské hřiště u cyklostezky v Dolních Počernicích. Nejmladší 5tiletá cyklistka měla jistě slzu v oku.

V Hostavicích jsme nejeli Pilskou ke Kyjskému rybníku jako v roce 2006, ale odbočili jsme doprava do Novozámecké.

Polním asfaltovým chodníčkem jsme objeli rybník Martiňák (Čeněk).


Na okraji Černého Mostu je cyklokruhový objezd.

Podél ulice Ocelkova a kus i po ní jsme dojeli ke Kyjskému rybníku.

A až tady byla první přestávka, první hospoda.
Nabrali jsme hodně sil a tak první technický problém nebylo píchlé kolo, ale přetržený řetěz. Vystoupali jsme Oborskou, ale nepřejeli jsme hřeben jako v roce 2006. Odbočili jsme na lesní pěšinku a podle trati ČD podjeli most Průmyslové a kolem Hořejšího rybníka do ulice U Elektry. Poděbradskou jsme překonali na dvě zelené a dostali jsme se k Rokytce. Podle Rokytky kousek pěšinou a pak po cyklostezce.


Podjezd pod ulicí Čuprova je docela nenápadný.

Dál pěšinkou podle Rokytky, kolem Libeňského zámečku jsme přijeli k ústí Rokytky do Vltavy, kde jsou protipovodňová vrata. Je tu i odbočka na cyklostezku do Karlína.

Vrata byla otevřená, jeli jsme dál po cyklostezce podle Vltavy.
Dojeli jsme k nově otevřené hospodě u veslařského kanálu.

A tak se z LODĚNICE na hodinu stala KOLANICE.


Zatímco někteří obědvali, Michal obíhal kola a polepoval je nálepkami MIKE.

Postupně jsme se z hospody přesouvali na sluníčko před ní. Povídám, ať si každý prohlídne svoje kolo, když už s ním stojí a čeká, jestli není prázdné. Samozřejmě po ujetí několika desítek metrů znova stojíme - defekt.

Podle veslařského kanálu jsme jeli dál.
U ZOO přes lávku do Stromovky, Papírenskou kolem kolem bývalé čističky (dnes je tu ekomuzeum) a po chodníčku podle Podbabské až k odbočce do Šárky. Šáreckým údolím jsme vystoupali až k Evropské.
Dál Libockou a Brodeckou a brankou v hradbě do obory Hvězda.

Ve Hvězdě jsou tři podobné cesty, dvě jsou si podobné k nerozeznání a tak malá skupinka vyjela špatnou bránou, ale zase jsme se našli.

Projeli jsme přes Ladronku, doprava ulicí Nad Motolskou nemocnicí, dolů Šafráneckou, kolem Homolky, dolů Brdlíkovou a Zahradníčkovou k Plzeňské. Kousíček ulicí Nad Hliníkem, ale hned vlevo parkovou asfaltkou do kopce.
Vystoupali jsme kolem zříceniny Cibulka, přes mostek nad ČD, lesem za bývalým ZPA Košíře a ulicí Na Pomezí. Sjeli jsme dolů ulicí Pod Vidoulí, pak Butovickou a Pod Vavřincem do Novomeské.


V Prokopském údolí jsme se stavili i u Jezírka.


Z Holyňské ulice je pohled na technickou raritu - nad potokem se tu křižují tři mosty.


U Barrandovského mostu je rozcestí cyklostezek, dá se tu odbočit směrem do Chuchle. My jsme jeli přes most k dalšímu rozcestí cyklostezek, lze tu odbočit do centra i do Modřan. Pokračovali jsme cyklostezkou údolím podle hřišť, přes první Pražskou křižovatku se semaforem pro cyklisty a kolem Krčského zámečku.
Jeli jsme ulicí U Michelského lesa, vpravo nahoru lesem k metru Opatov, podjezdem pod ulicí Ryšavého, ulicí Komárkova doleva do Kloboukovy a potom nahoru na protihlukový val nad dálnicí.

Je odtud krásný výhled na Prahu.
Přejeli jsme celý val, do ulice Koštířova, mostkem nad ulicí Pod Chodovem, kolem nákupního centra do ulice K Dubu a Švabinského.


Až do cíle vydrželo 24 cyklistů.

Výškový profil:

Ujeli jsme 74km, převýšení 607m.

Je-li autorem fotografie někdo jiný, než já, objeví se popis po najetí myší

můj život FILABEL