Zážitky, akce, kamarádi
2015


Poznámky:
Nejsem-li autorem fotek, objeví se jméno po najetí myši na obrázek.
Odchylky od spisové češtiny jsou úmyslné, taxe nedif.


Co bylo v roce 2015:

10.1.so
MIKE
Předsezónní sraz cyklistů v Mělnickém muzeu a pak v hospodě v kempu.


13.1. Ryby, výstava o podvodním životě ve Vltavě, s Bárou. Z domova (Nad Kundratkou) jsme šli pěšky na Palmovku a pak už metrem na Staromák na rybí výstavu. Ryby tam mají pěkné, sice mě se zdají všechny stejné a všem říkám kapr, ale byly tam nejen kapři, ale i štika (podlouhlý kapr), jeseter (kapr se zdviženým čenichem), úhoř (dlouhý kapr), sumec (fousatý kapr) a další si už nepamatuju.

24.1.so pěšky Nedvězí. Procházka s KČT Mělník krásným zimním Kokořínskem na vrchol Nedvězí s kruhovým rozhledem 1.stupně. Bára úplně sešlapala levou botu, ušli jsme 14km. Trasa

Vyvrcholení.


  klikni na obrázek pro zvětšení

24.-25.1.
HaHy
Vorlí Hnízdo. Z Mělníka jsme večer přejeli do MB, a tak Bára viděla, jak dospělí slaví narozeniny (Hanky).


8.2.ne rodinohodiny Kino - SpongeBob ve filmu: Houba na suchu 3D, s Bárou. Bára ani netuší, jakou oběť jsem přinesl sledováním tohoto filmu.

22.2.ne rodinohodiny Aquapark, celý den jsme se s Bárou máchali, jsem vykoupaný na měsíc dopředu.

1.-7.3.
DBH
Zimní lyžařský tábor, Bára si zalyžovala pod dohledem instruktora.


8.3.ne rodinohodiny Kino - Asterix: Sídliště Bohů 3D, s Bárou.

14.3.so
IPR
Vinohradská. Cyklovyjížďka s urbanisty z Institutu plánování a rozvoje, určení problematických míst pro cyklodopravu před projektováním rekonstrukce Vinohradské.

28.3.so
L+M
CYKLOFEST PLUS - festival cyklistiky Cyklofest jako doprovodný program veletrhu For Bikes v Praze-Letňanech, kecy s mojí přednáškou o cestě Pyrenejemi od moře k moři.

1.4.st Brno, nádraží. Vlakem.

9.4.čt Bášť, vila, od 17:30.

Bylo nás 7.


  klikni na obrázek pro zvětšení

11.4.so
MIKE
Jabkenice. Na sraz v 8:50 v Nymburku jsem dojel vlakem. Výlet měla vést Teruna, ale v Nymburku jsme všelijak kroužili a pak řekla, že nemůže najít Labe, tak zašla do informačního střediska na náměstí, ale ani tam jí neporadili. Tak jsme jí k Labi dovedli, ostatně most je z náměstí vidět. Celý výlet byl chaotický, což nevadilo, protože pěkné počasí bylo všude stejně.
Jeli jsme po pravém břehu Labe proti proudu a pak přes Velké Zboží a Křečkov. Do Oskořínku jsme nejeli přes slibovanou Šlotavu, ale přes Rašovice a Chleby, kde jsme se nestavili ve známé ZOO, protože o ní Teruna nevěděla. Vrch Chotuc někteří objeli, někteří vytlačili a já vyšlápl, za což jsem sklidil obdiv, což byl i důvod mé námahy.
V Křinci jsem si v cykloprodejně koupil blatník pro Barunčino dětské kolo 24¨, který jsem nesehnal ani v Praze, ani v Hradci. V Křinci je i zámek, ale toho si nikdo nevšiml. Ve Mcelích je taky zámek a někdo si ho všiml, tak jsme se na něj někteří jeli kouknout.
Projeli jsme Jabkenickou oborou do Jabkenic, kde měli zavřenou hospodu a ve druhé neměli jídlo. Obědvali jsme v Loučeni.
Na zpáteční cestu jsme se rozštěpili. Jen několik nás jelo přes Patřín na začátek železniční cyklostezky Taxis (bývalá řepařská úzkokolejka), začíná u hájovny V Sloupči a není vůbec značená, ale trefili jsme správně, Teruna s námi už nejela. Stezka Taxis končí v Čachovicích. Za Lipníkem jsme odbočili do Mordové rokle a kolem bunkrů projeli do Milovic, projeli jsme se po letišti.
Milovice je hnusné město.
Částečně po hlavní silnici jsme dojeli do Lysé nad Labem a občerstvili jsme se v hospůdce. Po cyklotrase 0037 jsme dojeli do Káraného. Přes Radonice jsem jel už jen s HarmIvou. Prosek dosažen se zapadajícím Sluncem. Trasa

foto Iva Harmáčková


  klikni na obrázek pro zvětšení


12.4.ne
PVA
For kids, veletrh potřeb pro děti byl ubohý.


15.4.st Vysočany, s Bárou jsme si pěšky vyšli z domova po naučném okruhu pod estakádou, pod nádražím Vysočany, nevynechali jsme hřiště u lanového centra a na závěr jsme 6x sjeli bobovku. Trasa


16.4.čt
cyklojízdy
na kole Velká jarní Cyklojízda - Praha, z nám. Jiřího z Poděbrad tunelem Blanka, jel jsem s Bárou.

Náměstí Jiřího z Poděbrad, cca 8000 cyklistů.


foto Marek Spilka


  klikni na obrázky pro zvětšení


19.4.ne Dendrologická zahrada, s Bárou, jeli jsme z Proseka na kole. Rododendrony kvetly naplno, tulipány ještě ne. Trasa

Z Proseka pod estakádou k věžáku Eliška.


V zahradě.


  klikni na obrázky pro zvětšení

23.4.čt Bášť, vila.

25.4.so
MIKE
Kokořínskem přes Valdštejnsko do Bělé pod Bezdězem a zpátky jinudy. Trasa


29.4.st rodinohodiny Kino - Ovečka Shaun ve filmu, s Bárou. Shaun the Sheep je nesprávně přeloženo jako ovečka Shaun, i když jde o beránka. V angličtině ze slova sheep pohlaví poznat nejde, avšak jedná se o beránka (to je zřejmé ze seriálu, kdy se beránek Shaun zamiluje do blonďaté ovečky atd, lesbickou ovečku jsem vyloučil z úvah).

30.4.-3.5.
HaHy
ODPRDOS Ploučnice, Kamenice, Křinice.


9.5.so Pražský parkový okruh, 14.ročník. Sraz v 9:15 u metra Střížkov u lékárny, odjezd v 9:30, ukončení večer tamtéž. Projeli jsme se k dendrologické zahradě do Průhonic a jinou trasou zpátky. Trasa


29.-31.5. Šumava, s Bárou. Bydeli jsme ve Stožci U Mauritzů, jinde místo nebylo vzhledem k probíhajícímu Pidimuži. V sobotu jsme jeli okruh přes Nové Údolí, Rosenauerovu nádržku, Schwarzenberský kanál, Novou Pec a po nové lávce do Dobré, kde vrcholil Pidimuž. Potmě jsme pak jeli zpátky do Stožce, viděli jsme sovu. V neděli po ranním autopřesunu do Frymburka jsme jeli po cyklostezce do Lipna a na rozhlednu.


2.-7.6.
MIKE
Spréva a Berlín.


8.6. jahoda Jahody v Kunraticích.


12.6.pá Lagoon, s Bárou.


13.6.so Letecká show Kbely, s Bárou jsme chvíli koukali na letadla.


14.6.ne Káraný. S Bárou jsme jeli po cyklostezce ze Zelenče k Otradovicím a pak přes novou lávku v Čelakovicích k jezeru Mezi Mosty, po koupání zpátky do Zelenče.


16.6.út STAVBA POVOLENA.
  klikni na obrázek pro zvětšení


19.-21.6.
Kudrna
Ferraty, kurz pro rodiče s dětmi s Kudrnou. S Bárou. Akce předčila očekávání.

.


  klikni na obrázek pro zvětšení

24.6.st Brána do vesmíru, výstava kosmonautiky s Bárou. Pár exponátů, většinou však modely a fotografie. Za 500Kč vstupného pro mě a Báru to zdaleka nestálo.

25.6.čt rodinohodiny Kino - Mimoni 3D, s Bárou. Mimoni pěkný, příběh nuda.

3.-8.7.
HaHy
Okolo Česka V, z Aše do Stožce.


11.-17.7.
Husky
Huskies - Bára tábor.


18.-20.7. Šumava, s Bárou. Bydeli jsme ve Stožci v ubytovně.
V sobotu jsme autem dojeli na Modravu a tam na kole okruh podle VchyninskoTetovského kanálu, kolem Chalupecké slatě a podle Roklanského potoka.
V neděli jsme autem dojeli do Černé nad Vltavou, pak parním vlakem do Nového Údolí a zpátky do Černé.

25.7.-1.8.
TRIP
Rakouské Kolorádo pro děti II. S Bárou jsme bydleli v pensionu Heidi v St.Martinu (mezi Radstadtem a Bishofshofenem). Výlety byly kombinace busu, kola a lanovky.


2.-8.8.
MIKE
Bernské Alpy, s Bárou. V pondělí 3.8. byla malá vyjížďka do Thunu s koupáním v jezeře. V úterý 4.8. jsme jeli přes Beatenberg. Ve středu 5.8. byl výlet zubačkou a pěšky na Kleine Scheideg. Ve čtvrtek 6.8. jsme jeli busem do Kanderstegu, na kole kamennou silničkou do Gasternu/Seldenu (Heimritz a Kanderfirn nedosažen), pak zpátky přes Kandersteg, Mulenen, Wimms, Amsoldingen, Thierachen do Uetendorfu na koupaliště.
Královskou etapu jsem 7.8. s Bárou jel z Grimselpassu (2164) do Gletsche (1759) a přes Belveder (2300) na Furkapass (2436), zpátky přes Gletsch na Grimselpass a do Inertkirchenu.

15.-19.8.
TRIP
Čapí cyklostezka. Pětidenní pobyt s Bárou v Spreewaldu.


25.8.út Brno, nádraží. Zpátky vlakem.

27.8.čt rodinohodiny Kino - Pixely 3D, s Bárou.

28.8.pá rodinohodiny Aquapark, 5 hodin jsme se s Bárou máchali.

29.8.so rodinohodiny Míša měla jedniny. Byl jsem za dědu.

.


  klikni na obrázek pro zvětšení

30.8.ne rodinohodiny Čakovické koupaliště jsme vyzkoušeli s Bárou, Káťou a Ondrou.

31.8.po rodinohodiny Kino - Barbie Rock_n Royals, s Bárou.

1.9.út rodinohodiny Aquapark LagoonBárou.


1.9.út
Při dopravní nehodě tragicky zahynul kamarád
Michal Třetina Michal Třetina
zpráva o nehodě


3.9.čt rodinohodiny Aquapark LagoonBárou (a Eliškou).

3.9.čt Bášť, vila, od 18h. Přijel jsem s Bárou autem. Sešlo se nás hodně. Smutné setkání, probírali jsme, co dál.

4.9.čt rodinohodiny Aquapark LagoonBárou (a Andrejkou).

6.9.ne pěšky Solvayovy lomy. Vyšel jsem s Bárou ze Svatého Jana pod skálou, kolem vchodu do jeskyně Arnika do hornického skanzenu Solvayovy lomy (důl Paraple). Svezli jsme se minivláčkem a pak důlním vlakem. Byli jsme i na exkurzi v dole. Zpátky jsme šli přes Vyhlídku.


10.9.ne Tady roste můj dům. Základy jsou hotové. Moje kolo v garáži.  klikni na obrázek pro zvětšení

12.9.so
Praha
Pražské cyklozvonění, ze Kbel na Smíchov.


12.9.so
Praha
Koule, exkurze do Pražského Libeňského plynojemu.


12.9.so
BPI
Demonstrace proti islamizaci Evropy, 3000 lidí, Václavské náměstí v Praze, pochod od Koně k Vládě, kde si po ukončení a rozchodu zbylých pár lidí natočila televize, aby pak demonstraci prezentovala jako hrstku odpůrců proti imigraci, fašisty a rasisty.


14.9.po Poslední rozloučení s Michalem bylo v 11h v obřadní síni na hřbitově v Mělníku-Chloumku.


22.9.út Bruselská zrada. Česko je, nezávisle na své vůli, přinuceno konat sebezničující kroky. EU definitivně přikazuje povinné kvóty na imigranty.


28.9.po rodinohodiny Svatováclavská pouťBárou, nejprve na Pražském Výstavišti, docela ubohé. Ale vzadu je stálý lunapark, tak jsme se svezli na ruském kole (byli jsme tam sami) a na autodromu. Jezdili jsme taky sami, čímž autíčko dostávalo hodně energie, takže zatáčky projíždělo smykem. Bára řídila a smyk bravurně vyrovnala dříve, než jsem jí stačil poradit.
Pak jsme přejeli do Staré Boleslavi, kde byla pouť daleko větší a barvitější. I tady byl na konci lunapark, absolvovali jsme několik atrakcí, některé Bára sama, na mě moc divoké, obracely žaludek.


2.10.pá rodinohodiny DrakBárou.

Před levým komínem pod drakem cihlová stavba našeho domu.

  klikni na obrázek pro zvětšení

9.-11.10.
HaHy
U Peštů, závěr sezony s oslavou narozenin.


17.10.so
MIKE
rodinohodiny Houska - Memoriál Michala Třetiny, sraz v 9:15. Michalovu památku uctilo cca 90 cyklistů jízdou na hrad Houska se zastávkou u Michalova hrobu. Jelikož byla Bára po nemoci, jel jsem s ní na kole jen kousek.
Zakončení bylo cca od 17:30 v restauraci Camp Mělník, s Bárou jsme tam dorazili autem.

18.10.ne rodinohodiny HrádekBárou.

28.10.st rodinohodiny Aquapark, s Bárou a Eliškou.

28.10.st Tady roste můj dům. Přízemí stojí.  klikni na obrázek pro zvětšení

30.10.pá rodinohodiny Kino - Hotel Transylvánie 2 3D, s Bárou.

31.10.so rodinohodiny ZOOBarunkou, jeli jsme na kole.


1.11.ne rodinohodiny ProsekBarunkou po naučné stezce. Viděli jsme slony a projeli se na bobovce.  klikni na obrázek pro zvětšení

4.11.st Klatovy, hezké nádraží, zjištění stavu lístkových tabulí.


13.11.pá Pařížský masakr, začala III. světová válka.


13.11.pá rodinohodiny 60Barunkou.  klikni na obrázek pro zvětšení

14.11.so
L+M
CYKLOFEST jsem navštívil s Bárou.


17.11.út Den boje za svobodu a demokracii, aktuálně proti islamizaci Evropy.

Jelikož média informují tendenčně a zkresleně, jdu se občas přesvědčit, jak se věci mají doopravdy. V Praze 17.11. bylo několik akcí, některé jsem navštívil. A viděl a slyšel jsem toho dost, něco i vyfotil.

Ve 13h jsem byl na můstku a vyslechl jsem si několik proslovů strany DSSS, která je v médiích vykreslována hanlivě jako rasistická, což je paradoxní, protože proti rasismu se naopak postavili a odsoudili islámský extrémismus. Ve 14h se DSSS přesunula k Muzeu, kde byli SPD, ND, Okamura a další.
Já jsem ale odešel na Albertov, kde byli BPI (Blok proti islámu), IVČRN (islám v ČR nechceme), Úsvit a přišel s proslovem president Zeman. Byla tu směsice demonstrantů s plackami Havla, Klause, pro Zemana (zelené karty), proti Zemanovi (červené karty) atd., transparenty "Postavte islám mimo zákon, potlačuje práva a svobody občanů", "Nechcem Paříž v Praze", "Ať žije Zeman", "Ať žije Zeman, ale jinde" atd. V projevech zaznělo, že imigraci lidem, kteří přijmou naše zvyklosti a zákony není bráněno.
Projev Zemana jsem večer viděl i v televizi, ale byl tak sestříhaný, že vyzněl poněkud jinak. Šířka ulice Albertov je 12m, délka obsazená lidmi 220m, při hustotě 2 lidi/m2 (jen obtížně se dalo protlačit) odhaduju 5000 lidí.
Dav se dal do pohybu k Muzeu, kde se spojil s DSSS, SPD, ND, po projevech jsme šli na nám. Republiky a spojili se s končící demonstrací Národní demokracie a šli na Klárov a spojili se s demonstrací Projekt Československo, tady řečnil mj. Sládek (uf).
Lidé se rozešli, zbytek cca 4000 lidí se kolem 18h přesunul před prázdný úřad vlády a dav vyžadoval ochranu státních hranic před imigranty a vystoupení z EU, jelikož Německo, Belgie a Francie díky milionům uprchlíků jdou ke dnu, aby nás nestáhli sebou.
Po oficiálním ukončení jsem odjel domů.
Celý pochod by byl poklidný, ale připojilo se k němu cca 20 pubertálních magorů, kteří křičeli "Nic než národ", chvílemi zlobili a házeli dělbuchy, z čehož mě škrábalo v krku. Ovšem byli vděčným objektem filmových kamer televizních štábů.
V Praze proběhla i proimigrační demonstrace několika desítek sluníčkářů, iniciativa Hlavák - Refugees welcome skupiny "Proti projevům nenávisti", (ultralevicový extremista Jan Cempera alias Rudolf Černý). Na Václavském náměstí křičeli "Pryč s policií - uprchlíci dovnitř", jeden z míruchtivých anarchistů napadl policistu a nastříkal mu pepřový sprej do obličeje, několik dalších napadli demonstraci BPI a zničili transparent, ale policie je oddělila. Někteří sluníčkáři drželi Tibetské vlajky a byli očividně pomýlení, domnívajíc se, že je bráněno migraci několika chudým vděčným černouškům. Byli dost nervózní, fotit jsem si netroufal.
Celkem jsem za 6h nachodil 12.5km. Volně jsem procházel policejními kordony mezi jednotlivými demonstracemi a nikdo mě nekontroloval a mohl tak učinit i terorista, ale ministr Chovanec se chlubil, že se v Praze nic nestalo, protože měl vše pod kontrolou?

Albertov 14:20


Albertov 14:50


Náměstí republiky 16:53

  klikni na obrázky pro zvětšení
Když stavěli mešity, mlčel jsem- máme přece svobodu náboženství.
Když vyzyváli k zabíjení bezvěrců a jinověrců, mlčel jsem - máme přece svobodu projevu.
Když vyhazovali do vzduchu mrakodrapy, mlčel jsem - to byli jen nemocní extremisté.
Když vyprovokovali nepokoje - mlčel jsem, byla to chyba systému a chybné politiky.
Když jich bylo tolik, že získali většinu v parlamentu, mlčel jsem - máme přece demokracii.
Když zavedli právo šaría v zemi, a moje dcera byla ukamenována k smrti protože neměla hidžáb, mlčel jsem - už bylo zakázané křičet.

  zdroj: internet

20.11.pá
TKDČ
Ples TKDČ v sále hotelu Svornost. Od 19h. Uzavřená nekuřácká společnost. Hráli Duo Magic. Několik tanečních ukázek, excelovala rodina Černých.


22.11.ne rodinohodiny Sedminy Kristýnky jsme s Bárou oslavili v herně Slunečnice.


5.12.so Čakovický kostel, opravil jsem spínač zvonů.


12.12.so pěšky Procházka předvánoční Prahou s Jardou Jelínkem. V 10:15h u turniketů na stanici metra B "Jinonice" se nás sešlo přes 70. Šli jsme Vavřineckou, přes hradiště Butovice, Děvín, Žvahov a do hospody u zastávky vlaku Hlubočepy.

13.12.ne rodinohodiny Kino - Aldabra: Byl jednou jeden ostrov 3D, s Bárou.

21.12.po Tady roste můj dům. Hrubá stavba hotova.  klikni na obrázek pro zvětšení

V roce 2015 jsem na kole ujel  4549 km a nastoupal  44160 m. Bára ujela 975 km. Několik statistických údajů (maxima).

Veškeré zde uvedené texty a fotografie jsou s výhradou uvedení zdroje dále volně šiřitelné, není-li uvedeno jinak.

Odchylky od spisovné češtiny: ks>x, kš>xˇ, v>f (lef), velká písmena v přídavných jménech názvů (brněnský > Brněnský) apod.
Ústav pro jazyk český nemůže nikomu nic diktovat, nemá k tomu žádný mandát. Jejich pravidla můžete dodržovat nebo ignorovat, zcela podle své úvahy.

FILABEL