Zážitky, akce, kamarádi
2013


Poznámky:
Nejsem-li autorem fotek, objeví se jméno po najetí myši na obrázek.
Odchylky od spisové češtiny jsou úmyslné, taxe nedif.Barunka

Co bylo v roce 2013:

1.1.út
MIKE
Říp, zahájení sezóny. Sraz byl v 10 hodin u prodejny Cyklosport OTTIS v Mělníku Pšovce, Českolipské ulici. Povel k odjezdu byl vydán kolem 10:30. Čelo skupiny s týmem Ottis se dožadovalo vedení Michalem T, ten však něco řešil s redaktorkou. Pomalu jsme přejeli nový most, ale zbytek cyklistů nás nedojel, jak se později ukázalo, Michal jel s nimi přes starý most. Od naší skupiny se oddělili silničáři a zmizeli vepředu. Jeli jsme po cyklostezce až do Horních Počápel, pak přes Bechlín. Prudce stoupající silnička na úpatí Řípu byla plná chodců, na jejím konci jsme potkali vracející se tým Ottis. Stoupání po chodníčku bylo náročné, chodci většinou uhýbali, ideální stopa však nevedla rovně. K tomu námraza a nedostatek sil mě donutily nejprudší úsek vytlačit. K rotundě jsem vyjel přehřátý, ale nahoře foukalo a za půl hodiny už mi byla zima.
Zpátky jsem jel stejnou trasou, protože jsem měl v Mělníku auto.

6.1. rodinohodiny Kino - Sammyho dobrodružství 2 3D, s Bárou.

8.1. Obyčejný Svět od 19h s TKDČ zajistil Mára G.

12.1.so
MIKE
Předsezónní sraz cyklistů v Mělnickém muzeu. Sraz v 13 h, začali jsme v 13:30 vyprávěním Honzy Zídka o jeho účasti na závodě 1000mil, pořádaný Honzou Kopkou. Pak ještě Michal 1/3 promítl fotky ze sezóny 2012 a podal vysvětlení k situaci při odjezdu na Říp 1.1.2013 ;-).
Kolem 17té hodiny jsme se přesunuli do stísněných a kouřem zatuchlých prostor Cafe Corso (kouřem mi načichlo i spodní prádlo, přestože z naší společnosti nekouřil nikdo), povečeřeli (šopák s Colou za 150Kč) a pokračovali v promítání.

17.-23.2. Jarní prázdniny, Barunka je na lyžařském táboře v Luční chatě v Kořenově.

22.-23.2.
HaHy
Labe – Od Pramene.. na běžkách. Hanči, Vrbato, přežili jsme!
Z této akce jsem vytvořil filmový dokument.

9.3. rodinohodiny Kino - Čtyřlístek ve službách krále, s Bárou.

16.3. rodinohodiny pěšky Radonice, lehce skalnatým údolím na Podolánku, zpátky přes Jenštejn, kešky. Zajíčkovi a já s Bárou.

17.3. rodinohodiny Kino - Croodsovi 3D, všichni.

5.4.pá
ABF
For Bikes jsem navštívil na kole. Pro cyklisty byl od 10h do 12h vstup zdarma (jinak vstup 150,- a 100,- parkovné), před vchodem byly kvalitní vysoké stojany a přestože bylo těsně nad nulou, bylo tam cca 40 cyklistů.
Na veletrhu jsem skoro nic zvláštního nezaregistroval, například o gyrobike (http://www.thegyrobike.com) nemá nikdo ani páru.
O pořádné přední světlo jsem nezavadil, bodovka 1W je k ničemu.
Zaujalo mě dynamo do přední náby, novinka to není, ale dala by se s tím napájet GPS.
Už pár let uvažuju o turistické GPS na kolo, potěšila mě novinka od Holuxu, Fun Trek 132, jdu do ní, má i USB, přes které je možné podpořit vnitřní akumulátor, právě třeba dynamem nebo fotočlánkem.
Potkal jsem Břéťu Ježka, pana Kukala (Kololoď).

6.4.so
L+M
CYKLOFEST PLUS 2013 - festival cyklistiky Cyklofest jako doprovodný program veletrhu For Bikes (5.-7.4.) v Praze-Letňanech.


13.4.so
PragOclub
rodinohodiny Nádraží Prosek. S Bárou jsme se byli podívat na modelové kolejiště velikosti 0. Nádraží Praha - Prosek je v Praze 9, Jablonecká 322


14.4.ne
HaHy
Letecký den ve větrném tunelu, vzlet v 14:30.


26.4.-1.5.
HaHy
Labe – Špindlerův Mlýn > Hřensko.
***

11.5.so Pražský parkový okruh, 12.ročník. Prahu už jsme minulá léta projeli a jelikož poslední 2 roky není nic nového, bereme okraje. Letos severozápadní okraj Prahy.
Sraz u metra Holešovice, v ulici Pod Dráhou (pod mostem ČD), odjezd v 9:30.
Jeli jsme po proudu Vltavy, převoz, Roztoky, Únětice, Statenice, Přední Kopanina, Ruzyně - letiště, Nebušice, Lysolaje, Bubeneč, Stromovka, metro Holešovice. Přes velmi špatnou předpověď počasí docela vyšlo, jen v závěru trochu mžilo. Jelo 8 cyklistů, cca 40km.
***
31.5.-2.6.
HaHy
rodinohodinyFrýdlantský KaP (Karel a Pavel).
Akce byla naplánována jako cyklistická, v sobotu k jezeru Berzdorf, HaHy po ose cyklistické, my (já, Helča, Bára, Lucka, Kuba) autem a kolem jezera na bruslích a na kolech. Ovšem díky trvalému dešti jsme navštívili Liberecký Babylon, IQ park i labyrint. Helča prohlásila, že je jí IQ ukradené a vytratila se do akvaparku.
Hahy navštívili zajímavosti Frýdlantu, tedy hradozámek, Betlém a tak.
V neděli pršet nepřestalo. Místo plánovaného singltreku jsme i my navštívili Frýdlantský Betlém, dobře se naobědvali ve šneku a vrátili se do Prahy.

12.7.
BalonPraha
rodinohodiny Let balónemBárou nad Českým Rájem. Start byl po 18h na poli u silnice z Újezda pod Troskami do Hrdoňovic. Zaparkovali jsme v Újezdě, po silnici došli k balónu. Právě ho odvíjeli z velkého přepravního navijáku. Pomocí dvou ventilátorů se do balonu nahnal vzduch, po nafouknutí se vzduch pomocí plynových hořáků zahřál a balon stoupl nad koš. Nastoupili jsme. Po dalším zahřívání se nám na hlavu sesypala hromada spáleného hmyzu, který mezitím do lákavě barevného balonu nalétal. Balon začal stoupat, jeho pohyb je nádherně plynulý, žádné pocity jako ve výtahu. Za pár okamžiků jsme byli několik set metrů nad zemí. Bylo téměř bezvětří, pomalounku jsme plynuli oblohou. Zajímavý byl nízký přelet nad lesem, košem jsme courali ve vrcholcích stromů, jsou měkce ohebné. V koši balónu nefouká vítr, letí rychlostí větru. A je až nepříjemné horko od plynových plamenů, které pilot občas zažehl. Za hodinu a půl jsme uletěli 7,5km. Přistáli jsme na poli. Dostali jsme diplom a odvezli nás autem k místu startu.

19.6.st
Generel cyklodopravy pro Prahu 3, v divadle Ponec představil T.Cach.

29.6.-7.7.
HaHy
OČ III: Osoblaha - Javorník - Staré Město - Rokytnice v O.h. - Náchod - Teplice n.M. - H.Malá Úpa - Frýdlant.
***

19.-22.7.
MIKE
Brunico. V sobotu Brenner > Vipiteno > Brunico, neděle a pondělí okolí Brunica.
***

27.7.-3.8.
TRIP
Kolorádo pro děti. Týdenní pobyt s Bárou a Helčou v pensionu Heidi v St.Martinu (severně od Radstadtu).
Po cyklotrasách, které vedou většinou po rovinatých cyklostezkách, lemovaných hradbami Nízkých a Vysokých Taur, Dachsteinem i Tennegebirge jsme se vypravili k jezírkům s dětskými hřišti, za zvířátky, ale i do divokých soutěsek.

1.den cesta z Untertauernu.


St.Martin.


Vodopád u Gollingu.

  klikni na obrázky pro zvětšení
*** podrobný popis bude

11.8. rodinohodiny Kino - Šmoulové 2 3D, s Bárou.

17.-25.8.
v-tour
pěšky Dolomity - Brenta, s Bárou, Helčou, Luckou i Kubou. Sedlo Carlo Campo Magno, sedačkovou lanovkou z Madony di Campiglio na Passo Grosté (2437m), údolí Val Brenta Alta, jezero Lago di Molveno.
*** popis bude

25.-27.8. Koupání v moři, kemp Altanea, cestou Passubio 52 galleria.

10.-22.9.
MIKE
Normandie, Paříž.
***

11.10. Obyčejný Svět - hospůdka, Pavel Š, Mára G, Fred a Many.

12.10.
P14
Cyklohlídka, projížďka na kolech po vybraných (stávajících i navrhovaných) cyklotrasách na území Prahy 14.


27.10. rodinohodiny ZOOBarunkou a Helčou. Prošli jsme nově otevřenou Zakázankou, kterou pamatuju z mládí, viděli jsme nový pavilon slonů a hrochů.

1.-3.11.
HaHy
Bezdědice, závěr sezóny.


9.11.
ČVUT
Třídní sraz po 35ti letech.


23.11.so
MIKE
pěšky Milešovka


30.11.so
L+M
CYKLOFEST.


6.-8.12. Stráž pod Ralskem, Barunka je s Luckou na sportovním soustředění inline bruslařů.

7.12.so pěšky Barrandov, předvánoční procházka Prahou s Jardou Jelínkem.

12.12.čt Marihuana
Místo pažitky jsem si na chleba s máslem nadrobil jinou sušenou bylinku.
Když se člověk probudí na neznámém místě, je ve zvláštním transu, asi vteřinu neví, kde je a proč, pak si vybavuje, co bylo a rychle se dostane do reality. Rychle to ale nešlo, zůstal jsem v nepříjemném transu celé odpoledne. Ulice byla v lehké mlze, což situaci ještě umocňovalo. Šel jsem, kudy chodím denně, ale ulice mi připadala naprosto neznámá, přestože jsem s určitostí věděl, kde jsem. Bál jsem se, že zapomenu, kam jdu a tak jsem se pekelně soustředil. Mozková kapacita tím byla zcela vyčerpaná, připadal jsem si jak počítač s velmi pomalým procesorem, který i na pohyb myši spotřebuje veškerou kapacitu. Bál jsem se rušného přechodu, bál jsem se, že se zapomenu rozhlédnout, že nezvládnu sledovat auta ze všech dvou stran, že uprostřed silnice usnu. Přešel jsem úspěšně. Dokonce se mi pak i podařilo vzpomenout, kam jdu. Mluvil jsem se známým, dařilo se mi i reagovat, nic nepoznal. Necítil jsem slabost, ani jsem se nemotal. Přestože byl čas oběda dávno pryč, necítil jsem hlad. Vzal jsem si proto preventivně kousek chleba, koušu, koušu, ale nejde polknout. Nemám sliny. V puse se mi udělala velká chlebová koule, bál jsem se, že se udusím. Trvalo docela dlouho, než se mi jí podařilo vstřebat. Šel jsem raději domů a lehl si, protože přemýšlet každou vteřinu znova a znova o tom, kde jsem, proč a kam jdu a opět to zapomínat mě nesmírně unavovalo.

18.12.st
LnN
Legálně na nádraží, happening na podporu vybudování podchodu z Hlavního nádraží směrem na Žižkov.  foto facebook
klikni na obrázek pro zvětšení


29.12.ne
HaHy
    Divadlo ABC, 17h: Drž mě pevně, miluj mě zlehka (R.Fulghum)
a pak od 19:30 Výtopna.

Přijíždí rychlík z Vizovic.

  foto Jan Šesták
klikni na obrázek pro zvětšení


30.12.po rodinohodiny Kino - Ledové království 3D s Bárou.

31.12.út rodinohodiny Silvestr ve Kbelích, všichni jsme byli u Studených.


na kole V roce 2013 jsem na kole ujel  4284 km a nastoupal  34576 m. Několik statistických údajů (maxima).


nahoru FILABEL