Zážitky, akce, kamarádi
2012


Poznámky:
Nejsem-li autorem fotek, objeví se jméno po najetí myši na obrázek.
Odchylky od spisové češtiny jsou úmyslné, taxe nedif.Barunka


Co bylo v roce 2012:

1.1.ne Říp, zahájení sezóny. Vyrazil jsem na kole ze Kbel v 10:30, přes Dolínek (rekord trati 41min), Odolenou Vodu a po téměř autuprázdné silnici č.608. Bylo sucho, teplo a bezvětří. Cesta byla dlouhá 45km a trvala 2h. Přesto jsem na Řípu zastihl automobilistu Michala Třetinu i HaHy skupinu, přijevší z Hoštického Královského Silvestra. Zpátky k Praze nás jelo víc a byla ještě zastávka v Dolínské hospůdce, kde jsme potkali Karla Táchu a spol.

7.1.so
MIKE
Předsezónní sraz cyklistů v Mělnickém muzeu.
Slávka Chrpová, šéfredaktorka časopisu Cykloturistika vyprávěla o cestě do Francouzské Polynésie se skládacím kolem, kromě pěkné videoprojekce předvedla i Tahitský taneček v rákosovém oblečku s kokosovou podprsenkou.
Pokračovali jsme s promítáním fotek v kavárně do nočních hodin.


28.1.so Pánská jízda v garsonce Velenovského k příležitosti dlouhodobého odjezdu Marka na stavbu další elektrárny do Turecka.
Jeli jsme vlakem v 15:20 z Hlavního nádraží do Hostivaře a pak pěšky 8km obloukem k Markovi. V noci přišel na několik minut i Pavel Škorpil.

2.2.čt Teplotní rekord v jízdě na kole jsem překonal při ranní cestě do práce, bylo -17oC. Díky dobrému nabalení, které by ovšem bylo nutné i při jiném způsobu dopravy, jsem zimu nijak nepociťoval a přijel jsem lehce zpocený.

3.2.pá Orinoko - z promítání v cukrárně u Cerhů se vyklubala oslava narozenin Ivany C.

11.-18.2. Kořenov. Hotel, který bych rozhodně už nikdy nenavštívil. Večeře na polopenzi horší než v nádražní hospodě, nechutné a fádní, až po dvou stížnostech částečná náprava. Nedodělaný krvavý řízek, studená čočka, shnilá zelenina, pod názvem Gyros játra v omáčce. Bohužel zaplaceno předem, vrátit peníze odmítli. Zakouřená jídelna v době jídla, přestože hlásají stavebně oddělené prostory pro nekuřáky. A další lži ohledně výbavy pokojů.
Naproti tomu perfektní lyžování v Příchovicích U Čápa. Fronty mírné, dva kotvové vleky, sjezdovky rozmanité. Barunka bez problémů lyžuje, jezdila slalom i hupánky ve snow parku, hlubokým sněhem i lesíkem mezi stromy, naučila se i sama jezdit na kotvovém vleku. Informace.

Bára na kotvě.


Bára zdolává i strmý sjezd.


Ice bar.

  klikni na obrázky pro zvětšení

10.3.so
HaHy
Ledopády v Českosaském švýcarsku. Vzal jsem Barunku a Helču.


10.3. Den Tibetu.
Tibet je od r.1950 okupován čínskými komunistickými zločinci.

13.-16.3.
ABF
ELECTRON, veletrh elektroniky, Letňany, 13.-16.3. .
Žádné elektrosoučástky jsem nenašel, výstava je zaměřena na silnoproud. Zato mě překvapily ukázky výrobků z 3D tiskárny, a to možnost výroby vzájemně pohyblivých dílů, například řetěz bez řetězové spojky, koule v kouli atd.

18.3.ne Xaverovský háj s Bárou na kole. Ujeli jsme 21km za 2h, vyjela všechny kopce, což je na ní slušný výkon.


24.3.so
MIKE
Jarní gulášklikni Českým středohořím s místními cyklisty.


25.3.ne Barunka oslavila narozeniny - sedminy. Dostala mimo jiné i křečka.


28.3.
FraMi
FraMi na Kubě, jak měla Kuba chvíli Krále. Fotky a vyprávění. Do Hoštice jsem jel na kole.


31.3.so
L+M
CYKLOFEST PLUS 2012 - festival cyklistiky Cyklofest jako doprovodný program veletrhu For Bikes (30.3.-1.4.) v Praze-Letňanech.


7.4.so
MIKE
Labská cyklostezka. Jel jsem po letech zase s Kubou. Předpověď hrozila zápornými teplotami a deštěm, naše odvaha vyjet však byla oceněna lepším počasím.
Z Mělníka od vývěsky MIKE jsme jeli stezkou podle Labe. Chvílemi drobně mrholilo. Ve Větrušicích (Kly) jsme přejeli hlavní silnici č.9 a dál podle Labe, naproti Neratovické chemičce. Přes železniční most jsme přejeli na levý břeh a spojili jsme se s další skupinou cyklistů, teď nás bylo 33. Aby se Kuba vzdělal, neminuli jsme pomník Palackého.
Pěšinou jsme dojeli do Kostelce nad Labem, pár desítek metrů po hlavní silnici a hned doleva na cyklotrasu. Za Kostelcem už vede nádherná asfaltová stezka. V Káraném jsme přejeli lávku na pravý břeh, bohužel tady je nutné kolo snést po schodech.
Podle Jizery jsme dojeli do Otradovic, do hospody na oběd.
Vnořili jsme se do lesa. Dálnici R10 jsme přejeli mostem U Čtyř kamenů, před Hlavencem doleva a podle koupaliště do Lhoty. Část cyklistů se odpojila přes Křenek do Neratovic, my jsme pokračovali po silnici přes Dřísy, Konětopy, Čečelice. Do Byšice jsme jeli trochu nelogicky přes kopec, i když tu vede polní cesta po vrstevnici, ale bylo po dešti. Další trasa proti větru po hlavní silnici do Vavřinče byla docela nepříjemná, ale svítilo sluníčko. Uhnuli jsme na Jeleneč, pak ale zas nelogicky přes kopec do Vrutice. Kuba už byl unavený. Projeli jsme bočními uličkami Borek, v Mělníku přes sídliště a park. Na vyhlídku už Kuba kolo tlačil.
Fotky jsou ve fotogalerii. Ujeli jsme 75km, převýšení 203m.

19.4.
cyklojízdy
na kole Velká jarní Cyklojízda. Sraz cyklistů byl v 18h na nám. Jiřího z Poděbrad v Praze. Zúčastnilo se velké množství cyklistů, odhad je 5000 až 6000. Akce ve mě vzbudila rozpaky, místo propagace cyklistiky mě přišlo, že šlo spíš o to, jak proti sobě poštvat co nejvíc lidí. Trasa byla volena tak, aby v odpolední špičce co nejvíce omezila dopravu. Odjezd v 18:20 přes Žižkov, Husitskou, po magistrále na Pankrác a zase po magistrále zpátky, Těšnovský tunel, Štefánikův most, Strossmayerovo nám, ve 20h Stromovka. Řidiči zuřili, na Pankráci kladli předem organizovaný odpor. Adrenalin zbytečně stoupal.
Skoro celou cestu pršelo.

Nuselák.

  klikni na obrázek pro zvětšení

26.4.-1.5.
HaHy
Ohře – Od Pramene Do Soutoku.
Šestá říční akce zdárně ukončena.
***doplnit

5.5. Klánovice, Bára i Helča.

6.5. Gutovka, Bára i Helča lezli.

12.5.so Pražský parkový okruh
***doplnit


18.-20.5.
L+M
JARNÍ CYKLOFEST 2012 - s Bárou.
***doplnit


26.5.so Zámek Berchtold, zahrada s pohádkovou zemí. Po prohlídce jsme si na kolech projeli okolí Všešim. Trasa: Kunice, po zelené do Popovic, po modré do dolní Lomnice, chatová osada Všešímy, po silnici do Kunice.

Zahrada zámku Berchtold.

  klikni na obrázek pro zvětšení

1.-3.6.
HaHy
Frýdlantský KaP (Karel Pavel)
Pátek - oheň u Pavla
Sobota - jezero Bensdorf
Neděle - singltrek Nové Město p.S.
***doplnit

4.-?.6. jahoda Jahody v Kunraticích.

7.6.čt Lidské tělo si Bára prohlédla na výstavě Human Body.
Výstavu provázela hrůzná pověst a jelikož já nemám k mdlobě daleko i na kursu zdravovědy, měl jsem obavy. Avšak zbytečné. Exponáty byly přijatelné, výstava byla o ty kontroverzní ochuzena.


9.6.so
Sokol
Závod horských kol v Letňanském parku, závodila Bára.

Nejmenší závodnice Bára (zcela vpravo) vystartovala na obtížnou terénní trať předposlední a tak i dojela.
Délka trasy byla 1250m, čas Báry 7min 49s, čas posledního jezdce (9 let) 9min 26s.

  klikni na obrázek pro zvětšení


15.6.pá
H Volf
Start čtvrté, poslední cesty handicapovaného cyklisty Heřmana Volfa, z Mariánského náměstí v Praze do Osla.
Doprovodil jsem Héřu na první etapě, do kempu před Děčínem. Trasa z Mariánského náměstí měřila 112km. Překvapilo mě, jak jede rychle, kolem 26-30km/h po rovině, z kopce pak 50km/h bez šlapání, zatímco já makal jak stroj a přesto mi chvílemi ujížděl. Prostě ležící cyklista má daleko menší odpor větru.
Jeho kolo je dlouhé, má malý rejd, nízkou výšku nad vozovkou a galusky. Pokud použije cyklostezku, tak jen asfaltovou, bez prudších zatáček (i na běžné silnici při ostrém odbočení si musí nadjet, navíc nemá zpátečku) a bez vyšších hrbů (například zlom při výjezdu na silnici).

Ústí nad Labem, cyklostezka.

  klikni na obrázek pro zvětšení
Od Děčína jsem se vrátil zpátky do Kbel po ose. Byl jsem tak unavený, že jsem sebou třísknul na potrubním mostě přes Vltavu u Zálezlic, když jsem potmě přehlédl poslední schod před plošinou.
Ujel jsem celkem 249km a dorazil jsem těsně před půlnocí.

17.6.ne Hrádek. Cestou jsme na nádraží Praha-Dejvice pozorovali příjezd a odjezd parního vlaku. V Hrádku Bára vylezla na třešeň, na věšák prádla a pak jsme šli na skálu do lesa.


  klikni na obrázky pro zvětšení

19.6.út Páternoster. Báře jsem ukázal funkční páternoster, projeli jsme i sklepem a půdou. Informace.
  klikni na obrázek pro zvětšení

23.6.so
HaHy
Polífka. Akce začala už v pátek večer, já přijel po ose z domova v sobotu ráno (Kbely, Bášť, Hoštice, cyklostezka č.2, Kralupy 30km).
Kolem 10h jsme vyjeli na sever, dost strmě nad Kralupy, polními cestami k 16x616, Uhy, centrální úložiště ropy, Nové a Staré Ouholice. Hospoda zavřena, ale pomohli jsme s instalací stánku a pivo jsme dostali.
Po starém mostě do Veltrus, objeli jsme park a přes Zlosyň na Dolínek, kde jsme se konečně naobědvali. Zpátky přes Postřižín, Zlončice a ve Chvatěrubech u infostánku na cyklostezku č.2.
Vyplenili jsme Táchovic zahradu, stavbou partyzánského mostu rozjitřili sousedské vztahy a konečně jsme dorazili zpátky na základnu k H6 na polífku.


  klikni na obrázek pro zvětšení
Večer jsem se po ose vrátil domů a nedělní vyjížďku do Mayrau jsem absolvoval autem s Bárou:

24.6.ne Mayrau. S Bárou jsem navštívil hornický skanzen, bývalý Kladenský hlubinný důl Mayrau, prohlídku jsme absolvovali společně se skupinou HaHY/Polífka.

Já jsem horník, kdo je víc?

  klikni na obrázek pro zvětšení


29.6.-8.7.
HaHy
Okolo Česka II - Ostrava, Jeseník, Králíky
***doplnit

10.7. Hořovice podle Mže a přes Neumětely, pracovní kontrola AKIS, Zdice, Beroun, Rudná.


13.7.čt na kole Koliba Dolínek, tradiční cyklosetkání. Jel jsem ze Kbel s Markem Sp. Deštivý den, ale zrovna nepršelo. Jeli jsme proti černé dešťové cloně a proti silnému větru. Setmělo se tak, že jsme zapli blikačky. První kapky padly při zamykání kola. K mému překvapení nás na Dolínku bylo 13, nejmladšímu 2.5 roku - Královský vnuk.
Při zpáteční cestě už bylo zas sucho, ale teplota klesla na 15oC.

11.-20.7.
Bára byla v letním táboře pro děti s výukou tance, Loukov u Mnichova Hradiště.

21.7.
HaHy
Posezení v Hnízdě – odpoledního cyklovýletu po okolí Bolky jsem se nezúčastnil.


28.7. Koupání Lhota, Bára i Helča.

29.7. Létání Báry ve svislém větrném tunelu, průměr 4.3m, výška 14m, rychlost vzduchu až 300km/h, ale Bára nešla přes 200km/h.

3.8.-12.8.
Kudrna
Banát, s Bárou.
*** doplnit

15.8. Svatba - Heša Fialová > Lipoldová.

18.8. Kino - Rebelka 3D, s Bárou, Helčou a Luckou.

19.8.-2.9.
MIKE
Pyreneje od Atlantiku přes Pamplonu, Tourmalet, Andorru, Lurdy ke Středozemnímu moři.
***popis připravuji, zatím mám 2 dny

2.9. Doma nikdo není, zjistil jsem večer při návratu. Odstěhovali se do Vinoře.

9.9. rodinohodiny Mšeno, pěší a horolezecký výlet s Barunkou od koupaliště k muchomůrce, pak po Cinibulkově cestě přes Švédský val, skalní bludiště a Romanov.

Vylezu!

  klikni na obrázek pro zvětšení

11.9. rodinohodiny Troja, cyklistický a horolezecký výlet s Barunkou z Vysočan po cyklostezce podle Rokytky a Vltavy, přívozem Sedlec-Zámky a přes lávku zpátky.


  klikni na obrázky pro zvětšení

13.-16.9. Moře - Lignano (několik km východně od Bibione) s Barunkou. Byli jsme v kempu Sabbiadoro. Vzdálenost ze Kbel je 778km. Vyjeli jsme ve čtvrtek odpoledne, noční přestávka s pohodlným přespáním v ložném prostoru od půlnoci do 7h na dálničním parkovišti 50km před cílem. V kempu zaplaceno 39,8E za 2 noci, včetně elektrické přípojky. Moře lehce bouřlivé, teplota kolem 24oC, v pátek a v neděli větrno. Vyhřívaný bazén jsme využili v pátek po návratu od moře.
Zpáteční cesta v neděli odpoledne, čas jízdy včetně přestávek 9:30, z toho 3:10 po ČR. Maximální rychlost 110km/h.
Bára je pohodová cestovatelka, sledovala krajinu i pohádky na DVD.


  klikni na obrázky pro zvětšení

27.-30.9.
HaHy
Burčák tour, Perná.
Pátek – V Mikulově jsme burčák nenabrali, po modré jsme projeli do Sedlce a tam jsme se zdrželi ve sklípku dlouho. Přes Úvaly k Raisně, kde jsme si zase zdřímli. Navštívili jsme muzeum železné opony, v Rakousku jsme jeli přes Herrnbaumgarten (Pánův sad) k ochutnávkové vinici. Zpátky podle hlavní do Mikulova nahoru a za soumraku přes Bavory.
Sobota – Přes Věstonice (burčák) a podle Dyje do Bulhar (burčák 'blonďák' a 'Bohuš'), po cyklotrase do Lednice, po silnici k Janovu Hradu, kde probíhal Festival Cyklospecialit, vyzkoušeli jsme si jízdu na různých i hrůzných vesměs nestabilních šlapadlech. Přes Apollonův chrám jsme podle Lednických rybníků projeli zas přes Sedlec a podle kolejí do Mikulova a podle silnice do Perné.
Neděle – cesta směrem k Brnu, doprovod těch, co jeli vlakem. Navštívili jsme sklípek Jožky Šmukaře, který nazpíval lidové písně.

7.10. rodinohodiny Cirkus Bob Navarro King, s Barunkou, Helčou a Luckou. Krokodýli, lvi, papoušci.

13.10.
Stěhuju se do Vinoře za Barunkou a pracovnu z Hekrovy do Kbel.

14.10. Hrad s Bárou a Helčou. V poledne jsme se podívali na střídání stráží a pak jsme si prohlédli muzeum hraček. Kromě obvyklých historických hraček mě zaujala Barbie #1 z roku 1959.

Barbie #1

  klikni na obrázek pro zvětšení
19.-21.10.
HaHy
Bezdědice, závěr sezóny. Místo sobotního cyklovýletu jsem byl v Hrádku:

20.10. rodinohodiny 80tiny máma, Hrádek.

10.11. rodinohodiny HrádekBárou.

Bára u jezírka

  klikni na obrázek pro zvětšení
11.11.
MIKE
pěšky Obrok je výchozí vesnička na Kokořínsku, ze které jsme podnikli okružní pěší výlet podzimními lesy.
A pak rychle do Prahy, qůli nehodě u Želíz musel jsem jet zajížďkou přes Šemanovice a jen tak tak jsem stihl od 16:30 kino:

11.11. Kino - Kozí příběh se sýrem 3D, s Bárou, Helčou, Luckou a Kubou.

23.-24.11.
HaHy
II. Královská zabijačka, Hoštice.


24.11.so
TKDČ
Grégrštejn (od 18h) jsem krátce navštívil cestou ze zabijačky.


1.12.
L+M
CYKLOFEST.


1.12. Ples ve Kbelích s Helčou, 21h-00h.

16.12.ne pěšky Dejvice, od 10h předvánoční procházka Prahou s Jardou Jelínkem.

26.12. rodinohodiny Hrádek s Bárou a Helčou.

27.12.
NG
rodinohodiny Theodor Pištěk, výstava obrazů s Bárou.


29.12. rodinohodiny Kino - Hobbit: Neočekávaná cesta 3D, šli jsme všichni.


31.12. rodinohodiny Silvestr ve Kbelích, u Studených.na kole V roce 2012 jsem na kole ujel  6427 km a nastoupal  62111 m. Několik statistických údajů (maxima).


nahoru FILABEL