OdPrDoS Otava 2010

Otava nemá pramen. Otava vzniká soutokem Vydry a Křemelné. Vydra nemá pramen, vzniká na Modravě soutokem Roklanského, Filipohuťského a Modravského potoka. Modravský potok nemá pramen, vzniká v bažinách na Březníku jižně od Modravy. Takže letošní OdPrDoS (od pramene do soutoku) byl od pramene mlhavého.

29.4.2010 ČTVRTEK
Čtvrtek byl den přibližovací, autem jsme s HaHy a Janou dojeli k Benešovskému mlýnu u Heřmaně u Písku a odtud na kole za nádherného počasí na Modravu.foto Hynek Vorel
Sem se sjeli i další účastníci výletu, přespali jsme v příjemném penzionu Modrava (ne v hotelu Modrava).

30.4.2010 PÁTEK

Vyjeli jsme podle Modravského potoka na Březník, v lese byly zbytky sněhu:


Jeden z pramenů Modravského potoka na Březníku, tady jsme zahájili OdPrDos:


Z Březníku jsme jeli zpátky dolů přes Modravu k Vydře a podle Vchýnicko-Tetovského kanálu zase k Vydře. Na soutoku Vydry a Křemelné u Čeňkovy pily začíná Otava.
Zleva Vydra, shora Křemelná, vlevo Otava:Jeli jsme podle Otavy, tedy spíše údolím Otavy, některé úseky byly docela terénní:


Dojeli jsme na kraj Sušice, mají tu pěknou asfaltovou cyklostezku, k chatkám, náš nocleh. Bylo ale brzo, tak jsme objeli městečko. Spustil se liják, naštěstí jsme se stačili vrátit. Další večerní výpad do městečka, hlavně do restaurace u kurtů, byl pěší.

1.5.2010 SOBOTA
Nepršelo, ale ochladilo se. Nakoukli jsme do hradu Rabí, jeli přes Horažďovice. Před Strakonicemi mě překvapil dokonalý kus Otavské cyklostezky. Ve Strakonicích pak překvapila neprofesionální a pomalá, i když ne nepříjemná obsluha v restauraci U jelena.
Žižkův památník u Sudoměře:

foto Jan Šesták
Zatímco jsme obhlíželi památník, přijela velká skupina cyklistů z Cyklofestu v čele s Luckou. Společně jsme dojeli do Benešovského mlýna u Heřmaně, kde probíhal Cyklofest. Splynuli jsme s Cyklofestem, zasoutěžili si, pochutnali na opečeném prasátku a poslouchali invalidního cyklistu Heřmana Volfa, prezentoval svůj úžasný výkon, cestu za snem - jízdu do Paříže na speciálním kole, poháněném rukama.

2.5.2010 NEDĚLE
V neděli jsme přes Putim a Písek, opět částečně po nových cyklostezkách, dojeli na Zvíkov k soutoku Otavy a Vltavy. Tady OdPrDoS skončil:

foto Hynek Vorel
Ještě společný oběd a nastala fáze rozdělovací, kdy jsme se rozprchli.
Několik nás jelo jen zpátky do Heřmaně k autu, nejdál to měl Pavel - Vlčánek, jel až na Modravu a pršelo mu. Vzpoměl jsem si na svoji nejdelší cestu v dešti a zimě v roce 2000, 169km od lesního noclehu u Brixenu přes Brenner za Kufstein, kdy se jako největší problém ukázal provlhlý toaletní papír (lopuch má listy velké, leč drsně chlupaté).


Výborně zpracovaný popis, mapky, fotky i videa jsou na webu organizátora této akce, HaHy.

můj život FILABEL