Adršpach 2009


SOBOTA 15.8.
Odpoledne jsme v horku přijeli do penzionu Podskalí, asi 2.5km od Adršpachu.

NEDĚLE 16.8.

Na kole jsme vyrazili po pěkné nové cyklostezce.

Je na ní i několik mostků.
Dojeli jsme do Adršpachu. Obavy z uschování kol rozptýlila příjemná pokladní, kola nám nechala za pokladnou.

Prošli jsme první část vyhlídkového okruhu Adršpašskými skalami.
Propluli jsme na lodičce po jezírku.

Prošli jsme i kus Vlčí rokle.
Vrátili jsme se a dokončili druhou část vyhlídkového okruhu. Všude plno lidí, přímo přecpáno a slyšet byla jen polština.

Jedna z mnoha krizí.
Na skalních útvarech jsme tu pozorovali horolezce. No a zbyl čas i na koupání v pískovně, že je to zakázané, jsme zjistili až později, tabulka byla kus dál. Vyzvedli jsme si kola. Ve skalách nebyla možnost poobědvat. Pokus o polívku v hospodě u vstupní pokladny ztroskotal - polívku neměli, ostatně výběr jídel i pomalost obsluhy tu odpovídal vesnické putyce nižší třídy, takže jsme rádi odešli. O kus dál prodávali Poláci u cesty maliny, borůvky a ostružiny, výborné, čerstvé a za dobrou cenu, takže jsme zhltli 4 vaničky - maliny dvojitou dávku. Vrátili jsme se zas po cyklostezce na základnu do penzionu.

PONDĚLÍ 17.8.
"Nutně" jsme potřebovali nakoupit, takže jsme dopoledne jeli autem do Teplice nad Metují a v nepříjemném horku jsme procházeli rozpálené uličky městečka. S nákupem, což byla půlka chleba, pár jogurtů, trocha ovoce a spousta čokolády jsme se vrátili na základnu. Sedli jsme na kola a jeli zas do Teplice nad Metují, ale cestou jsme si dali oběd v hotelové restauraci u vstupu do Teplických skal. Z městečka jsme stoupali směrem na Bukovou horu, ale na konci Horní Teplice jsme to otočili a kolem vrchu Borek jsme se vrátili na základnu.

ÚTERÝ 18.8.
Pěšky jsme došli do Teplických skal a vyrazili jsme na vyhlídkový okruh.

Výstup na zříceninu hradu Střmen po 300 schodech. Bylo tam tolik Poláků, že se v posledním úseku na hrad čekalo pár desítek minut na uvolnění žebříku.

Baruška byla obdivuhodně akční, sice měla pár krizí, ale hodně nachodila a naběhala, až si na botě udělala žraloka.
Večer jsme si rozdělali ohníček.

STŘEDA 19.8.

Na kolech jsme objeli kolem dokola Adršpašsko-Teplické skály.
Obědvali jsme v Dolní Teplici v rybárně, což ovšem byla obyčejná hospoda, z ryb měli jen lososa a pstruha, na zahrádce skoro bez obsluhy. No a v Teplici nad Metují dostala Bára nové boty, a měla z nich velkou radost.

ČTVRTEK 20.8.
Autem jsme dojeli do Teplice a pěšky jsme vystoupali na Jiráskovy skály, ve vedru a dusnu.

Po 10ti km jsme došli na Hrad Skála.
Osvěžili jsme se v Černém jezírku, k autu do Teplice jsme došli jehčí cestou, 4.5km už za tmy v 21h.

PÁTEK 21.8.
Autem jsme byli v muzeu MERKUR v Polici nad Metují. Pak jsme popojeli do Broumovských skal. Z parkoviště u Hvězdy jsme si prošli menší okruh. Na zpáteční cestě autem jsme se stavili na koupališti.

Zajímavé parkoviště kol, plot koupaliště.
Večer v 21:45 začalo pršet.

SOBOTA 22.8.
Na kole jsme jeli přes Zdoňov na Bukovou horu. Začalo slabě pršet. Sjeli jsme do Teplice, najedli se u Teplických skal a dojeli na základnu zrovna, když přestalo pršet.

NEDĚLE 23.8.
Pěšky jsme se vydali do kopce od penzionu směrem do skal na houby, a přinesli jsme jich dost. No a pak jsme jeli domů.


můj život FILABEL