sklenka jaxem se opil

Poprvé
To mi bylo asi tak 17 let. Bylo to na mejdanu. Podlehl jsem takovým těm kecům "to bys mě urazil, kdybys to nevypil" a "do dna za Prahu" a tak. Taky si pamatuju, že to byla vodka.
Tělo se bránilo. Nejbližší místo pro rekuperaci bylo otevřené okno, taxem šavli vyhodil ven. Pod oknem ovšem parkovalo auto velvyslance ČSSR v Moskvě.
A bylo mi moc zle. Usínal jsem a bál jsem se, že je to otrava alkoholem a že umřu. Nahmatal jsem radiátor ústředního topení, dokonce jsem ho i viděl a tak jsem byl rád, že žiju.
Výsledkem toho fšeho byl můj odpor k alkoholu, který mi vydržel asi tak 15 let. Ani o Silvestra jsem si neťuk, ani o vlastní svatbě.

Burdová
Tu etapu mého života ukončila návštěva u Burdů. Bylo to o Velikonocích. Tradiční pomlázka TKDČ tenkrát spočívala v objíždění kamarádek autem. Samozřejmě jsem řídil já, protože jsem nepil a ani nechtěl pít.
V autě jel Honza Koretz a Jirka Zeman, možná ještě někdo. Jirka měl nějakou nemoc a tak bral antibiotika. U téměř všech kmarádek to vypadalo podobně, Jirka se vyvlík (nerad) z přípitku quli lékům, já quli řízení.
Až Burdová mě dostala na ženu nepochopitelně logickou úvahou. Jirka pít nemůže, to je fakt, ale tudíž může řídit! Uvedl jsem řízení jako jediný argument nepití a tak jsem musel (jsem čestný a plachý) rezignovat. Jediná malinká sklenička stačila, po těch letech, a bylo o zábavu postaráno.

Asfalt
Ne že bych pak chlastal každý měsíc, to ne. Ale občas příležitost byla. Třeba odjezd Marka G na dlouhou služební cestu do Egypta. Rozlučka byla ve Všešimech.
Odjížděl jsem z Prahy s Markem a tuším s Vláďou Korcem. Vláďa hodil bágl do kufru auta, čímž se mu rozbila láhev vína. Vztekle obsah báglu vysypal do popelnice. Kromě střepů i občanku. Rozmočená lepkavá občanka polepená popelem.
Bylo hnusně sychravo. Měl jsem žízeň. Zima. Po příjezdu do Všešim jsem se proto hodně napil horkého svařáku. Pak ještě nějaké přípitky s Markem. No a bolelo mě bříško, docela křeče. Pomáhalo lehnout si na podlahu. Ale bál jsem se, že tam hodím šavli, taxem šel ven, radši až na cestu, aby se to nemuselo uklízet ani na zahradě.
Šavle se nepovedla, ale ochlazení pomohlo. Sundal jsem si triko a lehnul břichem na chladivý asfalt. Křeče ustoupily.
A proto řidiči pozor! Opilci neleží na silnicích jen tak z hloupého rozmaru, nebo že by tam upadli. Naopak, jsou při vědomí a chladí si bříško.můj život FILABEL