kolo od Cerhů přes Ořech

2.2.2002
Probudil jsem se v 10:15. To je teda rekord. Budu muset chodit dřív spát, dřív, než se začne rozednívat. A na mobilu zpráva od Cerhy, kde jsem, když v 10h je sraz na cyklovýlet. Původně se mi nechtělo, ale pohled z okna mě vyburcoval. Sluníčko! V Jinonicích jsem byl na kole z Jižňáku za 31min.
jezírko
Jeli Petr i Iva Cerhovi, Vláďa, Peťas i Zina Holubovi, Honza Steinfeld, Jirka Černý a já. V Prokopáku u jezírka jsme potkali Ríšu Noska. Dál přes Řeporyje do Ořecha. Tam jsme se chtěli naobědvat. Před hospodou Rapír stál pingl s kyselým xichtem a řekl, že o hosty nestojí. Ani nemusel mluvit.
hospoda Ořech
O pár metrů dál je naštěstí přítulná hospůdka (Karlštejnská 22), kde se nás vrchní ujal, zamkl nám kola do průjezdu a dobře nakrmil. Výborný ovar s křenem a velké pivo za rovných 50Kč.
brod
Pak jsme projeli Chýnice, po zelené Choteč a po červené podél Radotínského potoka. Husté lepivé bahno s listím dost znesnadňovaly pohyb. Několik brodů kola zase částečně umylo. Ani moc nevadily mokré boty, na začátek února bylo nezvykle teplo. Že jsem měl nohu pod hladinou, jsem zjistil až z fotodokumentace. Všimněte si rychlou jízdou :-)) zdvižené vody, omezené blatníkem.
A konečně asfalt, nahoru do Zadní Kopaniny. Linula se tu vůně zabijačky, ale byla to soukromá akce a my dostali jen pivo.
Píchnul jsem zadní, dalo se to za občasného dohuštění dojet. U Cerhů jsme umyli kola. S cestou zpátky na Jižňák to bylo jen 58km, ale fajn den.

můj život FILABEL