kolo Houska na kole

13.10. 2001
cyklisti u vývěsky
Na obvyklém místě u vývěsky MIKE v Mělníku, na rohu ul. Ostruhové a Legionářů se sešlo skoro 60 cyklistů. Tu devátou hodinu moc lidí nebralo vážně, ale přípitek višňovicí neminul ani opozdilce.
vývěska na rohu Ostruhové
Michal popsal trasu, aby se neztratil ten, kdo to tam zná. Kdo to neznal, tomu popis nic neřekl.
Na obrázku zleva doprava:
vývěska, Michal Třetina, Ostruhová ulice. V popředí dav.
V 9:40 jsem si všiml, že se část cyklistů dala na cestu. Taxe pole už na začátku roztrhalo, u vývěsky byl poslední okamžik, kdy jsme byli všichni pohromadě. První skupinka to hnala jako vystřelená z praku, nedbajíc na ostatní.
V kokořínském údolí byla slabá mlha. Sluníčko mdle prosvítalo, ale snažilo se, jeho zpočátku sotva viditelný kotouč nabíral na jasu i kontrastu, barva se měnila z vybledlé měsíční na žluťoučkou sluneční.
Měl jsem bublifuk. Na minulém čundru se mi líbilo, jak duhové bublinky dokreslovaly krásu podzimního listí. A teď, za jízdy na kole, odpadlo pracné foukání, to zařídil proudící vzduch. Roje krásných bublin praskaly na překvapených obličejích za mnou jedoucích cyklistů. I předíždějící auta jsem obdaroval mýdloglycerínovou sprškou na čelní sklo. Měli velkou radost a vesele troubili.
RÁJ
Po 20km jízdy téměř po rovině jsme dojeli do Ráje. Asi čtvrt hodiny jsme čekali a tak nás někteří opozdilci dojeli. Ale zdaleka ne všichni. Odbočili jsme vlevo, v Tuboži pak vpravo. U bezedného rybníka, který již mnoho let ukrývá potopený traktor jsme nakrmili chechtavé kačeny. Lesní asfaltka se nám zvedla proti obličeji a většina cyklistů kolo vytlačila. Před hradem Houska jsme čekali celou hodinu, ale víc než 20 cyklistů nedorazilo. 34km. Sluníčko jemně hřálo.
Chtěli jsme do Nosálova na oběd. Protijedoucí kolegové, ti, co se ztratili už ráno a jeli jinudy, nás varovali. Do hospody přijel autobus výletníků. Sjeli jsme proto přes Libovice zpátky do Ráje, protože i v Ráji je hospoda.
Do Mělníka se nás vracelo už jen pět. A Luboš se po krátké zastávce v lese rozjel dost rychle, aby nás dohonil. Samozřejmě jel jinudy. U Beníšků byl první, postupně však přijelo 15 výletníků.


můj život FILABEL