vločka Cesta TKDČ do Rakouska

29.3.2001
Lyžování v Rakousku mě loni moc nenadchlo, letos jsem poslal Ivanu se Zuzkou. Měly jet v autě s Ríšou a Kubou. Tak jsem je vezl na sraz v 16h do Jinonic k Noskům. Už jsem tam skoro byl, když volal Vláďa Ho, že na nás čeká na Parukářce, odkud vyrážel zbytek výpravy. Informační šum.
Asi v 18h radostný telefonát, že se všichni našli a jsou u Berouna. Asi v 19h smutný telefonát, že jsou v Plzni. Vláďa Ho zastavil na červenou. Ríša No zastavil za ním. Honza Ko zastavil za Ríšou. Italský autobus za Honzou jel dál a postrčil ho na Ríšu.
Chvíli jsem hledal zelenou kartu, pak jsem doplnil benzín a během 30ti minut jsem s Oplem vyjížděl na pomoc. Za dalších 45min jsem byl v Plzni. Policajti právě zahajovali vyšetřování, asi jeli taky minimálně z Prahy.
Italský autobus, stojící pod trolejemi, bránil provozu trolejbusů. Zřízenec od DP to měl zmáknuté. Trolejbus se rozjel, zřízenec běžel za ním, stáhnul sběrače, trolejbus setrvačností objel vedlejším pruhem autobus, zřízenec stále běžel a držel sběrače a nakonec je nasadil. Pěkný výkon.
Ríša měl naražený výfuk a odjel do servisu. Honza měl rozbité zadní okno a pravé zadní světlo. Dostal jsem za úkol odvézt Honzovo auto do Prahy. Jelo se mi dobře, zima mi nebyla, i když teploměr ukazoval 3oC. Na kole taky nemám zadní okno a nevadí to.
Dal jsem Korcům auto do garáže. Musel jsem ještě vyndat žárovku bagážníku, pořád svítila kvůli nedovřeným dveřím. To už se auto asi naštvalo, takhle mu ubližovat, a rozsvítil se nápis "servis ihned". Moc chytrý auto.
Přesedl jsem do Cindina auta, co jsem musel z té garáže vyndat. Ta pixla se jmenovala PONTIAC. Při nastartování mě to samo připoutalo, i když jsem byl varován, stejně mě to leklo. Při jízdě to se mnou cukalo, jako kdyby byla ucpaná tryska a všelijak to rachotilo. Nejel jsem přes 60, ale stejně jsem všechny předjížděl, nějak se vlekli. Až doma jsem si všimnul, že tachometr není v km/h ale v MpH.
Ve dvě v noci přišla SMS, že všichni štastně dorazili do Hintertuxu, prasklého čelního skla na Oplu si celníci nevšimli. Jenom cestou zlobilo dobíjení, byl volný řemen. Taky jsem vynechal dvě výměny oleje. Chybí trubička k zadnímu ostřikovači. Prostě auto vyjelo nahonem bez přípravy.
První den počasí moc dobré neměli, pak jo. Vrátili se 2.4. bez problémů.

můj život FILABEL